تاریخ: ۰۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰:۴۶
4

وضعیت بازار خودرو جمعه ۳۰ تیرماه / سقوط هفتگی قیمت کوییک و پژو پارس

به گزارش سرویس خودروی اقتصادآنلاین؛ قیمت خودروهای پرفروش داخلی هفته چهارم تیرماه را با کاهش به پایان رساند. تغییرات قیمت خودرو طی ۷ روز گذشته​ بررسی تغییرات قیمت خودرو نشان می‌دهد که قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی طی ۷ روز گذشته ۴۰ میلیون کاهش پیدا کرده است. پژو ۲۰۶، رانا، دنا، تارا و پژو پارس نیز […]

به گزارش سرویس خودروی اقتصادآنلاین؛ قیمت خودروهای پرفروش داخلی هفته چهارم تیرماه را با کاهش به پایان رساند.

تغییرات قیمت خودرو طی ۷ روز گذشته​

بررسی تغییرات قیمت خودرو نشان می‌دهد که قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی طی ۷ روز گذشته ۴۰ میلیون کاهش پیدا کرده است. پژو ۲۰۶، رانا، دنا، تارا و پژو پارس نیز حوالی ۲۰ میلیون ریزش قیمت را ثبت کردند. در میان محصولات سایپا رکورد ریزش قیمت هفتگی را کوییک و شاهین (کاهش ۱۵ میلیونی) زدند. در ادامه آخرین قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا و تغییر آن نسبت به هفته گذشته را می‌خوانید. 

قیمت محصولات ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۵۰ میلیون رسیده است که طی هفته گذشته ۲۰ میلیون و طی دوماه گذشته ۱۶۰میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۴۷۵ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۵۳۰  میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۶۱۰ میلیون تومان است که طی یک هفته گذشته ۴۰ میلیون و ماه گذشته  ۱۸۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۶۵۰ میلیون تومان است که نسبت به پنجشنبه هفته گذشته کاهش ۴۰ میلیون تومانی را ثبت کرده است اما نسبت به دو هفته گذشته ۱۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۷۶۰ میلیون تومان است که طی هفته گذشته ۴۰ میلیون تومان کاهش را به ثبت رسانده است. این خودرو تقریبا دو ماه گذشته ۱۷۰ میلیون ارزان شده است.  مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۷۸۰ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۵۵ میلیون ارزان شده است. این  مدل طی یک ماه گذشته  ۱۵۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک ۱۴۰۱ ، ۷۸۰ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است اما طی سه هفته گذشته ۶۰ میلیون بالا رفته است. تارا اتوماتیک صفر ۱۴۰۲ هم ۸۰۰ تومان قیمت خورده است که نسبت به ۲۱ تیرماه حوالی ۲۰ میلیون ریزش داشته است.

قیمت تارا دنده ای۱۴۰۲ هم به۶۸۰میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۱۵ میلیون ارزان شده است و  طی ۶۹ روز گذشته ۱۴۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی  ۸۱۰میلیون تومان رسیده است که به معنای کاهش۲۰ میلیونی طی هفته گذشته و ریزش ۱۷۵ میلیونی طی دو ماه گذشته  است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۵ میلیون کاهش داشته است و طی ۶۹ روز گذشته ۲۱۰میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۲۵ میلیون تومان رسیده است که طی هفته گذشته ۲۵ میلیون ارزان شده است.  رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۵۵۰ میلیون تومان که ۱۵ میلیون طی یک روز ارزان شده است.

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۴۷۵ میلیونی شده است که طی در یک هفته ۱۰ میلیون ریزش داشته است اما طی  ۲۳ روز گذشته ۲۵ میلیون گران شده است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۳۰میلیون تومان است که طی هفته گذشته ۵ میلیون ارزان شده است. طبق لیست قیمت ایران خودرو، این مدل سمند طی دو هفته گذشته نزدیک به ۳۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۴۵ میلیونی شده است که نسبت به هفته گذشته ۱۵ میلیون کاهش داشته است. این خودرو طی ۲۴ روز گذشته ۸۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس LX  مدل ۱۴۰۲ نیز ۶۰۵ میلیون اعلام شده است که طی هفته گذشته ۲۵ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است. این خودرو هشتم خردادماه ۶۶۵ میلیون تومان بود و نسبت به امروز ۶۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۵۱۵ میلیون تومان شده است که نسبت به هفته گذشته ۵میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۱ نیز به ۶۸۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۲۵ میلیون تومان پایین آمده است. این مدل گرانترین پژو پارس است.

قیمت پژو ۴۰۵ SLX مدل ۱۴۰۰ نیز یک هفته ای ۵ میلیون تومان ارزان شده  و ۵۱۰ میلیون تومان است.

قیمت محصولات سایپا

قیمت پراید ۱۵۱ پلاس مدل ۱۴۰۰ به ۲۵۵ میلیون تومان رسیده است و نسبت به هفته گذشته ۱۵ میلیون کاهش پیدا کرده است.

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم با کاهش ۵ میلیونی طی یک هفته حوالی ۲۵۰ میلیون تومان به روزرسانی شد.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ نسبت به هفته گذشته  ۵ میلیون ارزان شده است و  ۳۲۰میلیون تومان است.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۰ با افزایش ۵ میلیونی طی یک هفته حوالی ۳۳۰ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۴۵ میلیون تومان خریدوفروش می شود  که نسبت به هفته گذشته ۱۰ میلیون کاهش داشته است.

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۳۰ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ثابت مانده است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۴۵ میلیون رسیده است که نسبت به هفته گذشته تغییر نکرده است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۴۵ میلیون تومان شده است که نسبت به هفته گذشته ۱۵ میلیون کاهش یافته است و  مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۳۵۵ میلیون است که قیمت آن  ۱۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ نیز ۴۰۵ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به هفته گذشته ۱۵میلیون کاهش را به ثبت رسانده است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۵۵۵میلیون تومان رسیده است و نسبت به هفته گذشته ۱۵ میلیون ارزان شده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۵۳۰ میلیون تومان فروخته می‌شود که به معنای کاهش ۱۰ میلیونی طی هفته گذشته و افزایش ۲۵ میلیونی طی ماه گذشته است.

پیش بینی قیمت خودرو

برخی از کارشناسان کاهش میزان خرید و فروش در بازار خودرو و جذب سرمایه سرگردان به سوی سامانه یکپارچه را دلیل ثبات نسبی قیمت خودرو می‌دانند. طبق گفته آنها اخباری همچون تصویب واردات خودرو و نزولی قیمت دلار به سرعت این ثبات را بهم می‌زند تا ریزش قیمت خودرو دوباره از سر گرفته شود.

کارشناسان درباره پیش قیمت خودرو می‌گویند اگر ریزش قیمت دلار تداوم یابد و ارز موردنیاز برای تحقق واردات خودروهای کارکرده فراهم شود شاهد افت قیمت خودروها خواهیم بود در غیراین صورت ثبات بازار دوام نخواهد داشت.

منبع خبر «» است و اخبار فوتبال در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 4955 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09226987277  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه اخبار فوتبال مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید