تاریخ: ۰۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۰:۴۶
3

وضعیت بازار خودرو پنجشنبه ۲۹ تیرماه / ریزش قیمت دنا و شاهین رکورد زد

به گزارش سرویس خودروی اقتصادآنلاین؛ ریزش قیمت خودروهای پرفروش داخلی امروز هم ادامه داشت. بر این اساس قیمت برخی از محصولات ایران خودرو با ۴۰ میلیون تومان ریزش طی یک روزهم به‌روزرسانی شده است. قیمت محصولات سایپا نیز ۱۵ میلیون کاهش طی یک روز را هم به ثبت رسانده است. تغییرات قیمت خودرو در ادامه آخرین قیمت […]

به گزارش سرویس خودروی اقتصادآنلاین؛ ریزش قیمت خودروهای پرفروش داخلی امروز هم ادامه داشت. بر این اساس قیمت برخی از محصولات ایران خودرو با ۴۰ میلیون تومان ریزش طی یک روزهم به‌روزرسانی شده است. قیمت محصولات سایپا نیز ۱۵ میلیون کاهش طی یک روز را هم به ثبت رسانده است.

تغییرات قیمت خودرو

در ادامه آخرین قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا و تغییر آن طی روز گذشته (۲۸تیرماه) را می‌خوانید. گفتنی است بررسی تغییرات قیمت خودرو از ابتدای سال نشان می‌دهد که شاهین سایپا ۱۸۵ میلیون و قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس ۲۹۰ میلیون تومان ارزان شده است.

قیمت محصولات ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۵۰ میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است. این خودرو طی هفته گذشته ۲۰ میلیون و طی دوماه گذشته ۱۶۰میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۴۷۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است اما طی ۸ روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۵۳۰  میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون و طی ۸ روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۶۱۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون تومان پایین آمده است. همچنین قیمت این خودروی پرفروش ایران خودرو طی یک هفته گذشته ۴۰ میلیون و ماه گذشته  ۱۸۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۶۵۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته کاهش ۴۰ میلیون تومانی را ثبت کرده است و طی ۱۵ روز گذشته گذشته ۱۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۷۶۰ میلیون تومان است که طی روز گذشته ۱۰ میلیون تومان کاهش را به ثبت رسانده است. این خودرو تقریبا دو ماه گذشته ۱۷۰ میلیون ارزان شده است.  مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۷۸۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۲۰ میلیون و دو روز گذشته ۵۵ میلیون ارزان شده است. این  مدل طی یک ماه گذشته  ۱۵۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک ۱۴۰۱ ، ۷۸۰ میلیون تومان است که طی روز گذشته ثابت مانده است اما نسبت به سه روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است و طی سه هفته گذشته ۶۰ میلیون بالا رفته است. تارا اتوماتیک صفر ۱۴۰۲ هم ۸۰۰ تومان قیمت خورده است که طی روز گذشته ۱۰ و دو روز گذشته ۳۰ میلیون ریزش داشته است.

قیمت تارا دنده ای۱۴۰۲ هم به۶۸۰میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است و  طی ۶۸ روز گذشته ۱۴۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی  ۸۱۰میلیون تومان رسیده است که به معنای کاهش ۱۰ میلیونی طی روز گذشته و ریزش ۱۷۵ میلیونی طی دو ماه گذشته  است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون کاهش داشته است و طی ۶۸ روز گذشته ۲۱۰میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۲۵ میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته ۲۵ میلیون ارزان شده است و طی سه هفته گذشته ۳۰ میلیون ارزان شده است.  رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۵۵۰ میلیون تومان که ۱۰میلیون طی یک روز ارزان شده است.

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۴۷۵ میلیونی شده است که طی روز گذشته ۵ میلیون ریزش داشته است اما طی  ۲۲ روز گذشته ۲۵ میلیون گران شده است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۳۰میلیون تومان است که طی دو روز گذشته  ۵ میلیون ارزان شده است. طبق لیست قیمت ایران خودرو، این مدل سمند طی ۸ روز گذشته ۳۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۴۵ میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته ۵میلیون کاهش داشته است. این خودرو طی ۲۳ روز گذشته ۸۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس LX  مدل ۱۴۰۲ نیز ۶۰۵ میلیون اعلام شده است که طی روز گذشته ۲۵ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است. این خودرو هشتم خردادماه ۶۶۵ میلیون تومان بود و نسبت به امروز ۶۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۵۱۵ میلیون تومان شده است که نسبت به سه روز گذشته ۵میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۱ نیز به ۶۸۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون و هفته گذشته ۲۵ میلیون تومان پایین آمده است. این مدل گرانترین پژو پارس است.

قیمت پژو ۴۰۵ SLX مدل ۱۴۰۰ نیز یک روزه ۵ میلیون تومان ارزان شده  و ۵۱۰ میلیون تومان است.

قیمت محصولات سایپا

قیمت پراید ۱۵۱ پلاس مدل ۱۴۰۰ به ۲۵۵ میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است اما طی ۸ روز گذشته ۱۵ میلیون کاهش پیدا کرده است.

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم با کاهش ۵ میلیونی طی دو روز گذشته حوالی ۲۵۰ میلیون تومان به روزرسانی شد.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ نسبت به دو روز گذشته  ۵ میلیون ارزان شده است و  ۳۲۰میلیون تومان است.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۰ با کاهش ۵ میلیونی حوالی ۳۳۰ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۴۵ میلیون تومان خریدوفروش می شود  که نسبت به دو روز گذشته ۱۰ میلیون کاهش داشته است.

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۳۰ میلیون تومان است که نسبت به دو روز گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۴۵ میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون کاهش داشته است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۴۵ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۱۵ میلیون کاهش یافته است و  مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۳۵۵ میلیون است که قیمت آن  ۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ نیز ۴۰۵ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به دو روز گذشته ۱۵میلیون کاهش را به ثبت رسانده است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۵۵۵میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۵۳۰ میلیون تومان فروخته می‌شود که به معنای کاهش ۱۰ میلیونی طی روز گذشته و افزایش ۲۵ میلیونی طی ماه گذشته است.

پیش بینی قیمت خودرو

قانونی شدن لایحه واردات خودروهای کارکرده، ریزش قیمت دلار و دستور رییسی برای بازبینی قیمت خودروهای مونتاژی از دلایل اصلی کاهش قیمت خودرو طی هفته جاری است.

صدرایی، کارشناس بازار خودرو درباره تاثیر واردات خودروهای کارکرده به آتیه آنلاین گفته است: مباحث خبری می‌تواند از نظر روانی روی بازار تاثیرگذار باشد می‌شود انتظار داشت طی یک تا دو ماه آینده همچنان قیمت خودروها با کاهش مواجه شود. حال هرقدر هم قیمت خودروها کم شود همچنان قیمت آن غیرمنطقی است.

طبق نظر این کارشناس درباره پیش بینی قیمت خودرو، حتی اگر واردات خودروهای کارکرده به درستی انجام شده و ریزش قیمت‌ها در بازار ادامه هم داشته باشد یک خودرو از ۳۰ هزار دلار به حدود ۲۰ یا ۱۷ و ۱۸ هزار دلار می‌رسد در حالیکه لازم است قیمت‌های فعلی گاه به یک پنجم برسد تا قیمت‌ها واقعی شود و در کل نیز نمی‌توان انتظار داشت قیمت خودروها یک شبه یک سوم شود. 

تفاوت قیمت خودرو در ایران و سایر کشورها

او در ادامه گفته است: مثلا اکنون قیمت یک خودروی ژاپنی یا کره‌ای که حدود ۱۵ تا ۱۶ سال کار کرده و بیش از ۲۰۰ هزار کیلومتر راه رفته در بازار ما بالغ بر یک میلیارد و معادل ۲۰ هزار دلار است؛ جالب اینکه مدل ۲۰۲۳ این خودروها در کشورهای منطقه ۳۰ هزار دلار قیمت دارد و این قیمت‌ها در ایران خنده‌دار است. 

منبع خبر «» است و اخبار فوتبال در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 4962 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09226987277  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه اخبار فوتبال مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید