تاریخ: ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۲
3

هشدار معاون سیاسی سپاه درباره نقشه دشمن برای انتخابات مجلس در ایران /آمریکا اگر احساس کند قدرتمند هستیم، حاضر به مذاکره و امتیازدهی است

سردار سرتیپ پاسدار رسول سنایی‌راد شامگاه دوشنبه ۲۹ آبان‌ماه در سومین یادواره شهدای محله امامزادگان فضل و یحیی(ع) شهرستان محلات که به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد هفته بسیج در آستان مبارک این امامزادگان برگزار شد، اظهار کرد: گرامیداشت یاد شهدا از جنس کار شهدا و به منظور پراکندن ارزش‌های الهی و پراکندن عطر رشادت […]سردار سرتیپ پاسدار رسول سنایی‌راد شامگاه دوشنبه ۲۹ آبان‌ماه در سومین یادواره شهدای محله امامزادگان فضل و یحیی(ع) شهرستان محلات که به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد هفته بسیج در آستان مبارک این امامزادگان برگزار شد، اظهار کرد: گرامیداشت یاد شهدا از جنس کار شهدا و به منظور پراکندن ارزش‌های الهی و پراکندن عطر رشادت در میان نسل‌های بعد از جنگ است.
وی شهید محلاتی را عارفی مجاهد خواند و ادامه داد: وی نماد روحانیت سراسر تقوا بود. پیروزی انقلاب اسلامی با صدای وی از رادیو منتشر شد. شجاعت وی مانع از ربایش هواپیما توسط رژیم بعث عراق شد و پس از کسب افتخارات بزرگ در سال ۱۳۶۴ به شهادت رسید.
پیش بینی محسن رضایی درباره نتانیاهو /روزهای آینده، جبهه‌های جنگی جدیدی در غزه باز خواهد شد /یمنی‌ها می توانند ۵۰۰ هزار جنگجو وارد فلسطین کنند
کلاه بزرگ نیروهای نظامی ایران بر سر جنگنده های دشمن
مغز استراتژیک حماس در جنگ غزه /با ورود ایران به جنگ با اسرائیل در غزه مخالفیم
وی افزود: شهادت در انقلاب و جنگ برآمده از آموزه‌های دینی و حماسی ماست. اغلب کسانی که به شهادت رسیدند، در خانواده‌ای متدین متولد شده و به هیات و مسجد متصل بوده و از هیات الهام گرفته بودند. آنچه که توانست ما را از طاغوت نجات دهد، روحیه استشهادی بود که ۱۷ شهریور یک نمونه از آن است. استکبار جهانی پس از انقلاب نیز از دشمنی خود دست نکشیده و غرب و شرق نیز حامی صدام بودند.
سنایی‌راد تصریح کرد: حمایت از صدام به واسطه خطری بود که از جانب ایران و در حقیقت اسلام احساس می‌کردند، چرا که این انقلاب برآمده از قرآن بود. اگر در جنگ نیز صرفا متغیرهای مادی مطرح بود، باید پیروزی را از آن صدام می‌دانستیم اما روحیه جهادی و شهادت‌طلبانه رزمندگان ما و نترسیدن از مرگ، معادله را برگرداند و به همین دلیل صدام برای برقراری آتش‌بس التماس می‌کرد. این روحیه تمام نابرابری‌ها را جبران می‌کرد.
وی اتفاقات غزه را در راستای ادامه رشادت‌های رزمندگان کشورمان دانست و گفت: صدام، جدایی خوزستان و در پی آن سقوط جمهوری اسلامی را در سر می‌پروراند و نتانیاهو نیز آزادی اسرا، تصرف غزه و نابودی حماس را در اندیشه دارد.
وی اظهار کرد: با ۱۵ روز بمباران سنگین به دنبال تضعیف روحیه اهالی غزه و فراری دادن آنها بودند. میزان مواد منفجره استفاده شده در غزه بیش از هفت برابر بمبی است که در بمباران اتمی هیروشیما فرود آمد. تاکنون ۶۰ درصد سکونتگاه‌های غزه تخریب شده‌ و نیمی از سایر سکونتگاه‌ها آسیب دیده‌اند اما مردم آن منطقه به دلیل ایمان، صبورانه مقاومت کردند.
معاون سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: اظهارات نتانیاهو مبنی بر استفاده از بمب اتم در غزه آن هم برای ارتشی که خود را پنجمین ارتش برتر جهان و ارتش پنجم منطقه می‌خواند، ناشی از ضعف سیاسی و حماقت است. آمار صهیونیست‌هایی که منازل خود را ترک کرده‌اند، قابل مقایسه با آوارگان فلسطینی در سال ۱۹۴۸ است. این وحشت صهیونیست‌ها دستاورد عملیات طوفان الاقصی است. این عملیات تبدیل به تهدید موجودیتی برای رژیم صهیونیستی شده است.
وی افزود: یک گروه چریکی کوچک توانستند با عملیاتی ترکیبی ضربه‌ای به این رژیم وارد کنند که بازدارندگی ارتش رژیم صهیونیستی را زیر سوال برد. این گروه با حدود ۲۰۰۰ نیرو توانست تاکنون ۱۴۰۰ کشته، بیش از ۲۴۰ اسیر شامل ۵۰ اسیر کیفی از قبیل ژنرال‌ها و نیروهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی و تعداد بسیاری مجروح را به آنان تحمیل کنند.
وی تصریح کرد: در تمام جنگ ۳۳ روزه، کشته‌های اسرائیل ۱۲۱ نفر بود اما در نبرد سه ساعته در جنگ غزه، ۱۴۰۰ کشته دادند که بخشی از این کشته‌ها نیز حاصل درگیری بین خود صهیونیست‌هاست که ناشی از ترس و وحشت آنان است. هفتاد درصد از ساکنان سرزمین‌های اشغالی که امروز آواره شده‌اند، حاضر به برگشت به خانه‌های خود نبوده و بخشی نیز به دنبال خروج از این کشور هستند.
سنایی‌راد گفت: وحشتی که در ساکنان سرزمین‌های اشغالی به وجود آمده، باعث شده است تا خواستار بازگشت به سرزمین‌های اصلی خود باشند و این همان تهدید موجودیتی رژیم صهیونیستی است. در حال حاضر موج فرار از سرزمین‌های اشغالی به گونه‌ای است که رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از آبروریزی، برای تخلیه متقاضیان خروج از اراضی اشغالی، کشتی مسافربری تدارک دیده است، چرا که خطوط هواپیمایی به دلیل شرایط امنیتی تقلیل پیدا کرده و پاسخگوی این نیاز نیست.
وی اظهار کرد: حامیان رژیم صهیونیستی تمام توان خود را گذاشته‌اند و آمریکا به صورت میدانی از آنها حمایت می‌کند تا از فروپاشی این رژیم جلوگیری کنند. جنگ حقیقی به تازگی آغاز شده است؛ جنگی که مجبورند در آن از نزدیک با مجاهدین فلسطینی روبرو شوند. از آنجا که فلسطینی‌ها ساکنین آن منطقه هستند، بر آن ناحیه اشراف میدانی داشته و از نیروهای معتقدی برخوردارند که وجود آنها سراسر شجاعت است.
وی ادامه داد: طرف مقابل این مجاهدان کسانی هستند که پس از شکست، با ترس و وحشت در یک فضای مبهم و ناشناخته قرار گرفته‌اند. به همین دلیل آمریکا به صهیونیست‌ها فشار آورده تا جنگ را مدیریت کرده و با توقف‌هایی کوتاه مانند آتش‌بس پنج روزه، جنگ را به پایان برسانند چرا که در این جنگ در حال از دست دادن افکار عمومی نیز هستند.
معاون سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: طولانی شدن جنگ در منطقه غرب آسیا که منبع انرژی جهان است می‌تواند موجب افزایش قیمت منابع انرژی در آستانه فصل سرما برای کشورهای اروپایی متحد آمریکا شود. حماس نیز در ازای این توقف‌ها، در برابر آزادی اسرای بیمار، زن و نوجوان، به دنبال ورود کمک‌های بشردوستانه به داخل غزه است.
وی با اشاره به خروج حدود ۳۰۰۰ شهید از زیر آوار به عنوان یکی شروط اولیه مقاومت، تصریح کرد: از آنجا که در کنار این شهدا، تعدادی از اسرای صهیونیست نیز کشته شده‌اند، مقاومت این شرط را گذاشته تا نتیجه اقدامات رژیم صهیونیستی برای خانواده‌های آنان روشن شود، چرا که بمباران را بدون توجه به جان اسرای خود انجام دادند.
سنایی‌راد با اشاره به تحصن خانواده کشته‌های اسرائیلی گفت: آنچه که در ادامه روی خواهد داد، پیروزی انصار حزب‌الله خواهد بود. این به معنای شکست قطعی صهیونیست‌هایی است که مدعی‌اند قوم برتر هستند. صهیونیست‌ها بخشی از آموزه‌های یهود را با اهداف سیاسی خود آمیخته‌اند. اشتباه صهیونیست‌ها و اصرار بر ادامه این عملیات می‌تواند مقدمه پیروزی مجاهدان مقاومت باشد.
وی اظهار کرد: از آنجا که صهیونیست‌ها همیشه بر ابزار برتر خود تکیه داشتند، تعداد کشته‌های طرف مقابل بسیار بیشتر از صهیونیست‌ها بود، اما امروزه در میدان نبردِ نزدیک، تعداد کشته‌های صهیونیست‌ها دو برابر مجاهدین مقاومت است، زیرا نیروهای مقاومت شجاعانه به نبرد می‌پردازند. این روند در صورت ادامه یافتن، فروپاشی رژیم صهیونیستی را تسریع خواهد کرد.
معاون سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: هزینه روزانه این جنگ برای صهیونیست‌ها در بازار کار به واسطه فراخوان نیرو و تعطیلی کارخانه‌ها و شرکت‌ها، ۲۶۰ میلیون دلار است. توسعه این جنگ امروزه به یمن نیز رسیده است. یمنی‌ها نه تنها اقدام به شلیک موشک می‌کنند، بلکه توانستند کشتی اسرائیلی را متوقف کرده و در اختیار بگیرند. یمنی‌ها از همان رشادت نیروهای حماس برخوردارند.
وی افزود: مقاومت، امروز نتیجه سال‌ها ایستادگی را در کنار آموزش و فناوری‌های جدید در میدان نبرد به دست آورده است. مقاومت، این برتری را مدیون شهید سلیمانی است، شهیدی که هیچگاه به مقاومت به چشم یک عنصر نیابتی در اختیار نگاه نمی‌کرد و اصل مقاومت برای وی مقدس بود چرا که مقاومت به آزادی قدس و دفاع از مظلوم متصل است.
وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس گفت: دشمن امروز به کاهش مشارکت به واسطه نارضایتی مردم که ناشی از مشکلات اقتصادی و برخی کم‌کاری‌ها است، چشم دوخته است. اگرچه از این مرحله نیز عبور خواهیم کرد.
سنایی‌راد اظهار کرد: به دلیل درگیری صهیونیست‌ها در جنگ، بسیاری از ماجراهای داخل کشورمان نیز رنگ باخته است. زیرا اسرائیل حامی اقداماتی است که علیه ایران انجام می شود، از شهادت شهید فخری‌زاده گرفته تا حوادث سال ۹۶، سال ۹۸ و تحریک به آشوب داخلی در سال گذشته. این‌ها از فضای رسانه تا عنصر چریکی در مرز حمایت می‌کنند تا به ایران ضربه وارد کنند.
وی با بیان اینکه رای مردم در انتخابات از جنس مقاومت در غزه و از جنس کار شهید سلیمانی است، انتخابات را یکی از صحنه‌های قدرت ملی کشور دانست و ادامه داد: قدرت ما تنها چیزی است که می‌تواند صهیونیست‌ها را سر جای خودشان بنشاند. آمریکا و غرب اگر احساس کنند که ما قدرتمند هستیم، حاضر به مذاکره و امتیازدهی نیز خواهد بود اما اگر احساس کند که در موضع ضعف قرار داریم، به ما آسیب وارد خواهد کرد. اگر به دنبال حل مشکلات هستیم باید قوی باشیم.
وی افزود: مشارکت در انتخابات، شاخصی برای سنجش قدرت ملی از سوی دشمن است. تعداد آرا به معنای دفاع از نظام است، تعدد آرا نشان‌دهنده گردش قدرت در ایران و سهم داشتن مردم در حاکمیت و ایفای نقش در آن است. دشمن به دنبال مایوس کردن هسته‌های اصلی نظام یعنی حزب‌اللهی‌ها است.
معاون سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به شهید مدرس به عنوان مصداق بارز یک نماینده مردمی گفت: دشمن به دنبال مأیوس‌سازی همه جانبه است. مسئولینی که از جنس مردم و انقلاب بوده و خود را تافته جدا بافته نمی‌دانند، می‌توانند برای مردم کار کنند.
۲۷۲۱۸

منبع خبر «» است و اخبار فوتبال در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 85303 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09226987277  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه اخبار فوتبال مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید